Aruandevormi muudatus – ökomodulatsioon

Aruandevormi muudatus – ökomodulatsioon

ökomuduluatsioon pakendiringlus

 

Uuenenud pakendiseadusest tulenevalt võtame pakendiettevõtete jaoks samm-sammult kasutusele ökomodulatsiooni* põhimõtteid.

Ökomodulatsiooni rakendamise eesmärk on muuta pakendid keskkonnasõbralikumaks ning paremini ringlusse võetavaks. Selleks on taaskasutusorganisatsioonid ette valmistanud pakendite turule laskmise aruandluse täiendamise vastavalt pakendimaterjali keskkonnasõbralikkusele.

Esimeseks muudatuseks on müügipakendi paberi ja papi ning müügipakendi plasti eraldi deklareerimise mono- ja komposiitmaterjalina*.

 

        

Erinevus aruandluse vormis: aruandluse vorm kuni 31.05.2022 ja alates 01.06.2022

Hinnastamises praegu muudatusi ei tule, kuid aastal 2023 on plaanis muuta hinda nii mono- kui ka komposiitmaterjalil.

Kui Teil on küsimusi või soov vaadata üle pakendimaterjali disainimine vastavalt ökomodulatsiooni põhimõtetele, siis oleme hea meelega abiks.

 

MÕISTED

Ökomodulatsioon on pakendimaterjalide hinnastamine vastavalt nende ringlussevõtu väljunditele.

Monopakend (ühest materjalist koosnev) on pakend, mis koosneb ühest materjalist – näiteks ketšupipudel – HDPE karbid ja pudelid, kingakarbid jmt.

Komposiitpakend (liitmaterjal) on pakend, mis koosneb mitmest eri materjalist – nt kommipaber, mis koosneb plastist ja fooliumist või paberkott, mis on kilega lamineeritud ja/või kileaknaga. Kui pakend koosneb eri osadest, mis on teineteisest kergesti eemaldatavad monomaterjalist üks osa on teisest monomaterjalist kergesti eemaldatava osaga – näiteks jogurtitops, mille fooliumkatte saab kodus kergesti eemaldada – siis on tegu samuti monomaterjalidega.

 

Lugupidamisega

Alder Harkmann
Eesti Pakendiringlus OÜ (EPR) juhatuse liige
tel +372 5561 6416
alder@pakendiringlus.ee

Tagasi