Eesti Ringmajandusettevõtete Liit kutsub üles Saaremaa ettevõtteid toetama Saaremaa koolidele sorteerimiskappide soetamist

Eesti Ringmajandusettevõtete Liit kutsub üles Saaremaa ettevõtteid toetama Saaremaa koolidele sorteerimiskappide soetamist

Eesti Ringmajandusettevõtete Liidu pöördumine, projekt “Sortimisjaamad Saaremaa koolidele”

 

sorteerimisjaamad saaremaa koolidele

 

Hea ettevõtja!

Eesti Ringmajandusettevõtete Liidu (ERMEL) eestvedamisel paigaldasime eelmisel aastal kõikidesse Hiiumaa koolidesse sortimisjaamad.

Sel aastal plaanime projektiga edasi minna ning paigaldada kõikidesse Saaremaa ja Muhumaa koolidesse sortimisjaamad.

Meie laiem eesmärk on varustada kõik Eesti koolid ühesuguste sortimisjaamadega, et koolides üle Eesti oleks ühtne jäätmete liigiti kogumise süsteem ja koolilastel tekiks võimalikult varakult jäätmete liigiti kogumise harjumus.
Lisaks sortimisjaamade paigaldamisele viib liit läbi ka õpetajate koolituse ja Keskkonnaameti toel saavad koolitatud õpilased.

ERMEL on projekti algataja ning kogu projektijuhtimine ja projektist tulenevad edasised tegevused on liidu kanda.

Sortimisjaamade paigaldamist 2021. a Hiiumaa koolidesse finantseerisime projektipõhiliselt, rahaliselt panustasid nii ERMELi liikmed kui ka Hiiumaa Vallavalitsus ja Hiiumaa ettevõtjad. Sama skeemi alusel plaanime finantseerida ka sortimisjaamade paigaldamist Muhumaa ja Saaremaa koolidesse. Projekti kogumaksumus on 28 500 EUR.

Tänaseks on ERMELi liikmed oma panuse juba andnud, pool summast on koos ja sortimisjaamade materjali ettemaks on liidu poolt tehtud. Oma toetuse projektile ja rahalise panuse on andnud ka Saaremaa Vallavalitsus.

Eelmisel aastal Hiiumaa projekti puhul kujunes praktika välja nii, et suuremad ettevõtted panustasid 1000 eurot ja väiksemad ettevõtted 500 eurot. Samas iga toetussumma on oluline.

Koostöös osalevatele ettevõtetele pakume lisaväärtustena:

• Võimalus kaasa lüüa paljude osapooltega haridusprojektis ning kasvatada seeläbi tuntust Muhumaa/Saaremaa regioonis.
• Panustada (vastutustundliku ettevõttena) koostöös partneriga kogukonnategemistesse Muhumaal ja Saaremaal.
• Sortimisjaamadel: „Koolimaja sortimisjaamade soetamist toetasid …“ – ettevõtte logo sortimisjaama küljel.
• Toetajate nimetamine ERMELi pressiteadetes ja ERMELi kodulehel. Pressiteadet levitatakse üleriigilises meedias koos pildigaleriiga (loodame tekitada minimaalselt 2-3 kajastust võrgumeedias), samuti kohalikule meediale. Võimalusel organiseeritakse intervjuud kõneisikutega (nt kohalikku raadiosse Raadio Kadi, Kuku raadio jmt).
• Valmistame ette koostööpartnerile kommunikatsioonimaterjalid, mida võib jagada ettevõtte kodulehel või sotsiaalmeedias: uudis, galerii, FB postitus jmt vastavalt vajadusele.

 

Sortimisjaam näeb välja selline:

 

 

Sortimisjaamaga kaasa anname ka piisava varu mahutite sisse käivaid kotte.

Jään ootama Teilt tagasisidet

Margit Rüütelmann
ERMEL tegevjuht
margit@ejkl.ee
www.rmel.ee
513 0698

Tagasi