Milliseid pakendeid ringlusse suunatakse

Milliseid pakendeid ringlusse suunatakse


pakendite taaskasutamine pakendiringlus

Pakendid, mida saab kindlasti suunata ringlusse

  1. Papp-pakend: kõik karbid ja kastid, mis ei koosne mitmest erinevast materjalist.
  2. Plastid: enamik plastist karpidest, topsid ja pudelid märgistega, pakendid märgistega rPET, PET, PETE, HDPE, LDPE PP, PS ja kilekotid, mis on HDPE ja LDPE (märgised numbritega 1–5)
  3. Metallpakendid: konservikarbid ja -purgid
  4. Alumiiniumpakendid: joogipurgid
  5. Klaaspakendid: pudelid ja purgid

Pakendid peavad olema tühjad ja need ei tohi määrida teisi pakendeid. Kui pakendid on väga määrdunud, siis on nende ringlusse suunamine keerukas ja tehased ei võta tihti rikutud toorainega koormaid vastu. Kõiki pakendeid ei pea pesema – aga hea oleks näiteks jogurti- või keefiripakk korraks läbi loputada, et selle sisu ei määriks teisi pakendeid.

Mida pead teadma enne pakendite suunamist taaskasutusse

  • Materjalid peavad olema kogutud üheliigilistena. Näiteks, kui karbi ümber on ka kile, eemalda see. Kui paberpakendi küljes on väike kileaken, eemalda ka see. Kui pakend koosneb erinevatest plastikutest, eralda ka need üksteisest. Nii on sorteerimisliinil kergem välja võtta pakendid, mis lähevad kindlasti ringlusse. Liinil ei ole võimalik enam eraldada eri liiki materjale teineteisest ja liitmaterjalidest pakendid lähevad põletusse.
  • Pakendid peaksid olema konteinerisse pandud lahtiselt. Kui kodune pakendijäätmete kott siduda kõvasti mitme sõlmega kinni, ei pruugi masinad seda lahti saada ning koti sisu jääb liinil avamata – nii võib juhtuda, et kogu koti sisu läheb sedasi põletusse. Niisiis: kui kogud pakendid kilekotti, jäta konteinerisse visates kotisuu lahti või veelparem – vala kott konteinerisse ja pane kott ise ka sinnasamma.

Eesti Pakendiringlus pakub Tallinna ja Tartu linna korteriühistutele eraldi pakendikonteineri teenust, millesse koguda ainult selliseid pakendeid, mis lähevad 100% ringlusse. Vaata täpsemalt 100% ringlusse pakendikonteineri teenuse kohta siit.


Sorteeri pakendeid targalt

Eesti Pakendiringluse tegevusmudel põhineb ringmajandusel.

Me tegeleme pakendijäätmete liigiti kogumise soodustamise ja korraldamisega ning suuname kokku kogutud pakendijäätmed taaskasutusse.

Meie e-pood on loodud selleks, et panustada samuti ringmajandusse:

siit leiad kõikvõimalikke tooteid, mis loovad võimalused ringmajanduse toimimiseks või on juba loodud ringmajanduse põhimõtteid järgides.Tagasi