Miks klaaspakendeid eraldi koguda?

Miks klaaspakendeid eraldi koguda?


klaaspakendi kogumine

Klaaspakendi kogumine on oluline, kuna klaas on kõige jätkusuutlikum pakendimaterjal

Klaasi eraldi kogumine on Eestis ka pika traditsiooniga – see on tõenäoliselt üks esimesi pakendimaterjale üldse, mida on eraldi kogutud ja kordus- ning taaskasutatud.

Klaas on ka kõige jätkusuutlikum pakendimaterjal: seda saab korduvalt ja lõputult taaskasutada ilma, et kvaliteet halveneks. See tähendab, et kõik klaaspurgid ja -pakendid, mille kogute kodus eraldi ja viite klaasikogumiskonteinerisse, lähevad uute klaastoodete valmistamiseks. Kõige mõistlikum on mitte visata klaaspakendit segaolme- või segapakendikonteinerisse, vaid koguda see eraldi ja tuua klaasikonteinerisse, kuna nii on klaaspakend kõige puhtam ja me saame selle suunata otse ringlusse.

Kokku kogutud kasutatud klaaspakendid sulatatakse ning kasutatakse uute toote tegemisel – oluline on aga siinjuures eriti see, et klaasi tootmine kasutatud klaasist kulutab vähem energiat, kui uue tootmine liivast. 

Tooteid ostes proovi alati eelistada selliseid, mis on pakendatud taaskasutatavatesse materjalidesse: näiteks klaas. Sedasi hoiad looduse puhtamana nii pakendiprügist kui ka fossilsete materjalide tootmisel tekkivatest jäätmetest. Kogu eraldi kokku oma klaaspurgid ja -pudelid ning too need Eesti Pakendiringluse klaasikonteineritesse. Loe rohkem Eesti Pakendiringluse klaasikampaaniast:

Pane Eesti Pakendiringluse klaasikonteinerisse

  • klaaspudeleid
  • klaaspurke

NB! Ära pane klaasikonteinerisse:

  • aknaklaasi ega peegleid
  • kristalli ja opaalklaasi (kosmeetikatoodete pakendid)
  • portselani ega savi
  • plastikut
  • kuumuskindlat klaasi (ahjuvormid, kohvikannud)
  • hõõglampe jmt

Sorteeri pakendeid targalt

Eesti Pakendiringluse tegevusmudel põhineb ringmajandusel.

Me tegeleme pakendijäätmete liigiti kogumise soodustamise ja korraldamisega ning suuname kokku kogutud pakendijäätmed taaskasutusse.

Meie e-pood on loodud selleks, et panustada samuti ringmajandusse:

siit leiad kõikvõimalikke tooteid, mis loovad võimalused ringmajanduse toimimiseks või on juba loodud ringmajanduse põhimõtteid järgides.Tagasi