Uudised

KUTSE: Pakendikonverents 18. mail 2023 Tallinnas ja veebis

KUTSE: Pakendikonverents 18. mail 2023 Tallinnas ja veebis

Eesti Toiduainetööstuse Liit korraldab  2. Pakendikonverentsi „Jätkusuutlik pakendamine“. Teist korda toimuval pakendikonverentsil jagatakse teadmisi regulatsioonidest, uuematest pakendi trendidest ning pakendi disaini ning tarbijate eelistuste teemadel. Osa võtma on oodatud kõik huvitatud isikud.

Tutvu programmiga ja registreeru pakendikonverentsile!

Pressiteade. Uuring: pakendite liigiti kogumine kasvab, vallad ja linnad vajavad rohkem avalikke pakendikonteinereid

Eesti Pakendiringluse tellimusel viidi läbi uuring, kus kohalike omavalitsuste spetsialistidel paluti hinnata koostööd taaskasutusorganisatsioonidega ning taaskasutusorganisatsioonide tööd üldiselt. Uuringust selgus, et pakendite liigiti kogumine kasvab, mistõttu ootavad vallad ja linnad rohkem avalikke pakendikonteinereid ning nende sagedasemat tühjendamist. 

Pressiteade: Ringmajandusettevõtete Liidu, ettevõtjate ja Lääne-Harju Vallavalitsuse koostöös saavad kõik Lääne-Harju valla koolid sortimisjaamad

Eesti Ringmajandusettevõtete Liit koostöös Lääne-Harju Vallavalitsusega ning liikmes- ja kohalike ettevõtetega paigaldas kõikidesse Lääne-Harju koolidesse jäätmete kokku 35 sortimisjaama. Kõik valla kooliõpilased ning töötajad saavad olmejäätmeid sortida neljaks: pakendi-, bio-, paber/papp- ja segaolmejääde. 

Pressiteade. Tallinlased sorteerivad üha rohkem klaaspakendit

Uuringufirma Norstat viis Eesti Pakendiringlus OÜ tellimusel märtsikuus läbi küsitluse, milles uuriti Eesti inimeste valmidust sortida muudest pakendijäätmetest eraldi klaaspakendeid ehk pandimärgita pudeleid ja purke. Võrreldes 2021. aastal läbi viidud samasisulise uuringuga on Tallinnas kasvanud klaaspakendi liigiti kogujate hulk, kes annavad klaasi ära eraldi konteinerisse kodu juures ning langenud klaaspakendite mittesorteerijate hulk.

Pressiteade. Uuring: klaaspakendi eraldi sorteerijate hulk kasvab

Uuringufirma Norstat viis Eesti Pakendiringlus OÜ tellimusel läbi küsitluse, milles uuriti Eesti inimeste valmidust sortida muudest pakendijäätmetest eraldi klaaspakendeid ehk pandimärgita pudeleid ja purke. Võrreldes 2021. aastal läbi viidud samasisulise uuringuga on kasvanud klaaspakendi eraldi sorteerijate hulk, kes annavad klaasi ära eraldi konteinerisse kodu juures. 

Pressiteade. Samm loodussõbralikumate pakendite poole: Eesti Pakendiringlus hakkab pakendiettevõtetel rakendama ökomodulatsiooni põhimõtteid

Ökomodulatsiooni põhimõtte nõue on, et pakendimaterjalid oleks hinnastatud vastavalt olelusringile. Eesti Pakendiringlus viib läbi ökomodulatsioonist lähtuva muudatuse, hakates pakendiettevõtetele hinnastama neid pakendimaterjale, mida ei ole võimalik ringlusse võtta (komposiitpakendid), kõrgemalt kui monomaterjalist pakendeid. Muudatus puudutab Eesti Pakendiringluse ärikliente, ettevõtteid, kes majandus- või kutsetegevuse raames veavad sisse või müüvad pakendatud kaupa.

Pressiteade. Eesti Pakendiringlus: paljud ettevõtted, kes täna pakendiaruannet veel ei tee, peavad hakkama seda tegema 1. maist

13. veebruaril 2023 võttis riigikogu vastu valitsuse algatatud jäätmeseaduse, pakendiseaduse ja tubakaseaduse muutmise seaduse (665 SE), millega võeti üle ka ELi vastav direktiiv. Direktiiviga soodustatakse korduskasutust, vähendatakse prügistamist ning soovitakse suunata rohkem jäätmeid materjalina ringlusse. Määrus puudutab mh ettevõtteid, kes toovad pakendatud kaupa maale või majandustegevuse käigus pakendavad ja müüvad kaupa Eestis. 

Hiiumaal läbi viidud pilootprojekti tulemused näitavad: kui pakkuda mugavat võimalust tekkekohal jäätmeid liigiti koguda, siis suurem osa inimestest seda ka teeb

Hiiumaal läbi viidud pilootprojekti tulemused näitavad: kui pakkuda mugavat võimalust tekkekohal jäätmeid liigiti koguda, siis suurem osa inimestest seda ka teeb

Eesti Ringmajandusettevõtete Liit paigaldas koostöös Hiiumaa vallavalitsuse ja ettevõtetega 2021. aasta suvel 8 Hiiumaa kooli kokku 37 jäätmete sortimisjaama. Pilootprojekti eestvedajad koostöös jäätmeettevõtetega tegid projektist ja Hiiumaa jäätmevoogudest kokkuvõtteid ja järeldusi. Tulemused on selged: kui inimestele võimaldada lihtsat ja mugavat jäätmete liigiti kogumise teenust, siis on võimalik liigiti kogutud jäätmete hulka suurendada ning sellega ka neid rohkem materjalina ringlusse suunata.

Lasteraamat teeb selgeks puust ja punaselt: miks jäätmeid liigiti koguda

Lasteraamat teeb selgeks puust ja punaselt: miks jäätmeid liigiti koguda

10-aastased Ellen ja Eik on suured leiutajad ja teadushuvilised. Kui nende klass ehitas roboteid, siis meisterdasid nemad valmis SodiBoti, kes aitab tuba koristada ja sorteerib isegi prügi õigesti ära. Käes on aeg robotit teistele esitleda. Kui lapsed kooli jõuavad, siis selgub aga, et SodiBoti asemel on kotis on hoopis midagi muud. Nüüd peavad Ellen ja Eik kehastuma detektiivideks ja SodiBoti ära päästma. Algab seiklus, mis viib kõigepealt naabritädi, edasi pakendite konteineri, jäätmeauto ja jäätmejaama juurde. Muu hulgas saab lugeja teada, mis on taaskasutus ja pakendiringlus, mida teha kodus tekkivate jäätmetega ja mis saab kõigist õunasüdametest, mahlapakkidest ja vanadest riietest.

Aruandevormi muudatus - ökomodulatsioon

Aruandevormi muudatus - ökomodulatsioon

Ökomodulatsiooni rakendamise eesmärk on muuta pakendid keskkonnasõbralikumaks ning paremini ringlusse võetavaks. Selleks on taaskasutusorganisatsioonid ette valmistanud pakendite turule laskmise aruandluse täiendamise vastavalt pakendi keskkonnasõbralikkusele.

340 000 euro eest toodi avalikku kasutusse 500 uut pakendikonteinerit

340 000 euro eest toodi avalikku kasutusse 500 uut pakendikonteinerit

Et sortimisharjumused juurduks, on vaja luua paremaid võimalusi kogutud jäätmete üleandmiseks: Eesti Pakendiringlus lisas 2021. aasta jooksul avalikku võrgustikku üle Eesti kokku enam kui 500 uut pakendikonteinerit. Kokku on ettevõttel Eestis üle 3000 avaliku konteineri. Uutesse konteineritesse panustati 340 000 eurot, lisaks vanemate konteinerite korrastamisse ca 35 000 eurot.

Muljetavaldav valmisolek: 74% inimesi on valmis klaasi eraldi sorteerima

Muljetavaldav valmisolek: 74% inimesi on valmis klaasi eraldi sorteerima

Uuringufirma Norstat viis Eesti Pakendiringlus OÜ tellimusel läbi küsitluse, milles uuriti Eesti inimeste valmidust sortida muudest pakendijäätmetest eraldi klaaspakendeid ehk pandimärgita pudeleid ja purke. Koguni 74% vastanutest, kes täna klaaspakendeid eraldi ei kogu, on valmis seda tegema, kui neid saaks ära anda eraldi konteinerisse kodu juures.

Klaaspakendi eraldi kogumise kampaania kutsub teadvustama pea lõputult taaskasutatavat materjali

Klaaspakendi eraldi kogumise kampaania kutsub teadvustama pea lõputult taaskasutatavat materjali

Klaas on kõige jätkusuutlikum pakendimaterjal, mis on ainulaadne, kuna seda saab korduvalt ja pea lõputult taaskasutada ilma, et selle kvaliteet halveneks. See tähendab, et kõik klaaspurgid ja -pakendid, mis kodus eraldi koguda ja klaasikonteinerisse viia, lähevad uute klaastoodete valmistamiseks. Eesti Pakendiringluse klaasikogumiskampaania eesmärk on koguda eraldi võimalikult palju klaasi. Iga kogu Eesti peale EPRi kogumiskonteineritesse toodud 10 000 tonni klaasi kohta rajab EPR koostöös Vestman Metsaga ka väärtuslikku metsa ökosüsteemi.

Teavituskiri

Teatame Teile, et MTÜ Eesti Pakendiringlus on kujundanud ümber oma tegevuse ja müünud oma ettevõtte